אימון לחתונה – המתנה הכי גדולה שיכולתי לבקש לחתונה שלי…

אימון לחתונה – מכתב תודה

 
לפני שהגעתי לאימון לאורך כל תקופת "הדייטים" הרב עזריאל אריאל ליווה אותי, עזר  לי לקבל החלטות חשובות ובעיקר הרגיע אותי.
הוא עזר לי לשיים קץ לקשר לא בריא שהיה מעורב בו הרבה רגש, לתת הזדמנויות אם צריך ולחשוב בצורה בריאה ולא חיצונית.
לאורך כל השיחות לעולם הרב לא אמר לי מה לעשות. הוא תמיד שיקף לי את המקרה, נתן פרופורציה, לימד ערכים וכיוון ולבסוף נתן לי שתי אופציות מהם להחליט, העובדה שאני החלטתי מה לעשות מאוד עזרה לי מכיוון שגם לאורך זמן עדיין הייתי שלמה עם החלטותי מכיוון שאני החלטתי אותם.
הרב סיפר לי על מקרים שהוא פגש בטיפוליו הזוגיים ועל חוויות אישיות שלו; אך בעיקר ניסה להוציא ממני את מה שאני חושבת באמת.
התמיכה לאורך כל התקופה סייעה לי מאוד מבחינה שכלית ורגשית. שכלית, בעקבות שיחות עם הרב הייתי רגועה מהידיעה שאיש מקצוע מעורב. ומבחינה רגשית, ידעתי שאני יכולה להתקשר תמיד, שיש לי על מי לסמוך ושאני לא צריכה להתמודד לבד.
בהמשך כאשר היכרתי את ארוסי הוא הפנה לאימון.
 
אימון חתונה-  המתנה הכי גדולה שיכלתי לבקש לחתונה שלי..
הגעתי לאימון אצל המאמנת רות רוזנצווייג ברמת השרון כאשר הכרתי בחור למשך חודש, ידעתי שהוא "מציאה טובה" אך היו בי הרבה פחדים, חששות והתלבטויות ולא מצאתי תשובה לבעיות אלה.
בעבר כמו במקרה זה כאשר קשר התחיל להיות רציני הייתי נבהלת, נלחצת, מחפשת חיסרונות, חושבת עליהם הרבה, טרודה ולבסוף בורחת מהקשר.
בפעם הזו  ידעתי שאין לי בררה ואני אאלץ להתמודד כי ההפסד הוא מרובה, אחרי הרבה התייעצויות הגעתי לשיטת "אימון חתונה", בהתחלה זה היה נראה לי טיפשי ומתאים לאנשים מסובכים או כאלה ממש קשה להם בדייטים או הזויים. היום אני חושבת שזו אחת המתנות הכי גדולות שיכלתי לקבל.
השיחות התחילו בברור מי אני, מה המטרות שלי, מה החלומות הכי כמוסים שלי ומה הם היכולות שלי, מכל שיחה הייתי יוצאת עם תובנה על עצמי, משו שבכלל לא שמתי לב אליו, כמו מה דרך הפעולה שלי במצבים מסויימים ומה עושה לי טוב לעומת במה אני טובה.
אחד הדברים המוהתיים בשיחות היה דווקא בשיחות הראשונות, דיברנו על בחירות חשובות בחיים שלי וראינו איך אני בוחרת דברים ומה מהותי לי באמת, שיחה זו הייתה התחלת הארת העיניים שלי מעולם לא שמתי לב למה היה לי חשוב בבחירה ומה הדרך שלי לקבל החלטות.
שיחה לאחר מכאן התבקשתי לרשום חזון, יום בחיי עוד 20 שנה שבו מותר לי הכל. כתיבת החזון הותירה אותי המומה דווקא כשהכל היה מותר לי כתבתי דברים מאוד פשוטים ובאמת משמחים, אחרי החזון התחלתי להבין שהבחור שאני יוצאת איתו יכול להיכנס לנעליים של הדמות שנמצאת בחזון וזו הייתה התחלת ההבנה שהוא יכול להיות בעלי.
לאורך כל השיחות עדיין נתקפתי בפחדים, בלחצים, בירידות ובעליות אך למדתי איך להתמודד עימם, לאורך כל השיחות קיבלתי כלים ואז גם כשהגיע פחד או לחץ ידעתי ממה הוא נובע הבנתי שזה בסדר, ציפיתי שיגיע והייתי הרבה יותר רגועה. זה לא שהפחד נעלם אך פירקנו אותו לגורמים הבנו מה הגודל שלו באמת והיה לי תשובות לענות לשאלות המפחידות שלו.
בנוסף כל חיי הייתה לי דמות בראש וכל בחור שלא התאים בדיוק לדמות העדפתי לוותר עליו, לאט לאט עם הרבה שיחות הבנתי שהדמות הזו היא לא הגיונית ולא בהכרח תעשה לי טוב ובחרתי לקבל באהבה מתנות שה' זימן.
לאט לאט הבנו את ההבדלים בין הסתכלות חיצונית להסתכלות פנימית על הבחור, החלפנו מילים שליליות למילים חיוביות ולמרות שזה נשמע מינורי לקח זמן אבל אחרי הרבה שיחות ואחרי שדברים ישבו בשכל הרבה זמן בסוף הם גם ירדו אל הלב.
    כיום אני מאורסת זה מספר שבועות לאותו בחור, אני רגועה הרבה יותר משיכולתי לדמיין איי פעם, שמחה בארוס שלי, לא הפכתי להיות בחורה מאוהבת  עם לבבות בעיניים אך שמחה מאוד, יש ימים שמאוהבת מאוד, יש ימים שקצת לחוצה, עדיין יש ירידות ועליות, אך הן מתונות, ישנם לחצים אבל אני לא מתרגשת מהם, יש לי כלים להתמודד עמם, יש לי תשבות לענות עליהם ובעיקר הידעה שאני יודעת שזה בסדר שאני חוששת, שיש ירידות ועליות זה מה שהכי מרגיע.
בשיחה האחרונה הגענו למסקנה שהיא הכי יפה בעיניי, דווקא כל החיסרונות שלו, שגורמים לו לא להיות מושלם כפי שדמיינתי, בזכותם אני מרגישה כל כך בנוח לידו, כי מותר לי לטעות.
שיהיה הרבה בהצלחה!
 
 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חיפוש

קטגוריות מאמרים

פוסטים אחרונים